aktualności


2020-10-15 16:52:42
Akumulatory systemu START STOP

Akumulator taki posiada trzykrotnie wyższą wytrzymałość cykliczną w porównaniu do akumulatorów konwencjonalnych oraz zwiększoną odporność na częste rozładowywanie przy utrzymaniu wydłużonej żywotności i wysokich parametrów Ponadto, akumulatory te są na rynku dostępne od niedawna, co oznacza użycie do ich wytwarzania zaawansowanych technologicznie rozwiązań w zakresie budowy i jakości poszczególnych komponentów. Na uwagę zasługuje np. bezobsługowe podwójne wieczko bez korków, które posiada płaską powierzchnię, zgrzaną nakładkę z podwójnymi wkładkami przeciwwybuchowymi i system specjalnego labiryntu walczący z wydostaniem się kwasu i pozwalający elektrolitowi spłynąć z powrotem do cel. W momencie np. wywrócenia samochodu ma to duże znaczenie – z akumulatora nie wycieka elektrolit.

Czym jest system START STOP?

Zadaniem systemu START STOP montowanego obecnie w samochodach jest monitorowanie pracy silnika i wyłączanie go, gdy pojazd się zatrzymuje, oraz automatyczne włączanie (poprzez naciśnięcie sprzęgła), gdy pojazd rusza. Pomaga to uniknąć niepotrzebnej straty energii powodowanej przez pracę silnika na biegu jałowym oraz zdecydowanie zmniejsza emisję spalin nawet o 10%. Jest to szczególnie ważne w aglomeracjach miejskich, gdzie zainstalowana jest sygnalizacja świetlna. Według wstępnych danych używanie systemu START STOP powoduje zmniejszenie zużycia paliwa do 15%. Dlatego też system ten jest coraz powszechniej stosowany przez producentów i szacuje się, że od 2017 roku, 70% nowych pojazdów, będzie w niego wyposażone. Od roku 2012 emisja CO2 w nowo rejestrowanych samochodach osobowych nie  może przekroczyć 129g CO2/km. Normy będą systematycznie zaostrzane do 95 g CO2/km w 2020 roku.

Wymiana akumulatora EFB

Po pierwsze, zawsze wymieniamy akumulator dedykowany do pojazdów z system START STOP. Głównym parametrem, który charakteryzuje takie akumulatory to wysoka zdolność przyjmowania ładunku. Daje to gwarancję, że w krótkich odcinkach czasowych pomiędzy zatrzymaniami i rozruchami pojazdu akumulator zostanie ponownie doładowany do swojej nominalnej wartości pojemności.

Standardowy akumulator będzie w takim trypie pracy permanentnie niedoładowany, co w konsekwencji doprowadzi do przedwczesnej destrukcji materiału aktywnego – „śmierci baterii”.

Akumulatory pojazdów wyposażonych w START-STOP powinny być zawsze wymieniane w warsztacie. Tylko profesjonalna wymiana i ustawienie właściwego typu akumulatora może zapewnić prawidłowe działanie systemu Start-Stop i osiągnięcie pożądanego zmniejszenia zużycia paliwa i emisji CO2. W przypadku wielu pojazdów z systemem Start-Stop wymiana akumulatora wymaga użycia odpowiedniego testera diagnostycznego, dostosowania akumulatora w pojeździe i zaprogramowania danych technicznych, takich jak pojemność i numer seryjny.

2020-03-04 09:32:06
ZMIANA TERMINU TARGÓW MOTOR SHOW W POZNANIU

Informacja o przełożeniu terminu bloku targów motoryzacyjnych

 

z uwagi na sytuację biznesową w branży motoryzacyjnej na świecie wywołaną zachorowaniami spowodowanymi przez koronawirusa, zarząd Grupy MTP po konsultacjach z wystawcami i partnerami targów podjął decyzję o przesunięciu terminu bloku targów motoryzacyjnych: Poznań Motor Show, Kongres Move – International E-Mobility Congress, Targów Techniki Motoryzacyjnej z terminu od 26 do 29 marca 2020 na termin od 18 do 21 czerwca 2020 roku.

 

Z najwyższą uwagą śledzimy również komunikaty udostępniane przez Główny Inspektorat Sanitarny (GIS) oraz instytucje rządowe. Monitorujemy także sytuację na rynku spotkań na świecie. Po analizie przykładu największych targów motoryzacyjnych w Genewie, troską zarządu Grupy MTP było to, aby  takiej decyzji nie podejmować w ostatniej chwili, z uwagi na dobro klientów.  Biorąc pod uwagę duże ryzyko konieczności odwołania wydarzenia, z szacunku dla zwiedzających
i wystawców podjęliśmy tę decyzję z wyprzedzeniem.

 

Włożyliśmy bardzo dużo pracy i energii w organizację wydarzenia na najwyższym poziomie i zrobimy wszystko, aby targi w terminie czerwcowym spełniły oczekiwania przedstawicieli branży oraz fanów motoryzacji. Mamy nadzieję, że decyzja ta spotka się z Państwa zrozumieniem
i akceptacją.

2020-02-14 12:03:24
WYPRZEDAŻ

1.Włącznik świateł i kierunkowskazów oraz sygnał dzwiękowy pod kierownicą do

RENAULT 21 -94 firmy Magnetti Marelli. Podłączenie do kostki 4 piny i kostka na 6 pin

Symbol DJ0074 regał 3-C-2